Dolegliwości serca i naczyń krwionośnych - Centrum Naturoterapii ATYDE Znajdź nas na facebook!

Dolegliwości serca i naczyń krwionośnych

Dolegliwości serca i naczyń krwionośnych Dodano: 20.03.2020 13:13

W przypadku chorób serca i naczyń krwionośnych bardzo ważne jest rozpoczęcie leczenia we wczesnych fazach choroby, ważna jest także wiedza o zagrożeniach jakie niesie, o czynnikach ryzyka. Czynnikami sprzyjającymi występowanie niektórych tego typu schorzeń są przede wszystkim stres i niewłaściwa dieta również dziedziczność może mieć pewien wpływ.
Pamiętajmy stosowanie wspomagających kuracji roślinnych w przewlekłych dolegliwościach serca i naczyń krwionośnych możemy przeprowadzać gdy znamy stan naszego zdrowia i po konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Nerwica serca
Jest jedną z postaci zaburzeń funkcjonowania serca. Może ją wywołać silne napięcie emocjonalne, stres, konflikty, rozczarowanie życiem, długotrwałe rozłąki, uczucie opuszczenia, samotność, także przeżycia związane ze śmiercią bliskiej osoby. Może ją wywołać także zbyt duże obciążenie fizyczne, a palenie papierosów i nadmierne picie mocnej kawy pogłębia tę dolegliwość.

Mikstura na nerwicę serca
10ml nalewki konwaliowej, 10ml nalewki kozłkowej, 5ml nalewki miętowej. Składniki wlać do butelki z ciemnego szkła, dokładnie wymieszać. Stosuje się ją w razie potrzeby w nerwicy serca, przy spowolnionych uderzeniach serca po 10 kropli na cukier.

Mieszanka dla nadpobudliwych i wrażliwych
20g korzenia kozłka lekarskiego, 20g ziela ruty ogrodowej, 20g ziela srebrnika, 20g ziela tysiącznika, 20g liści melisy lekarskiej, 20g korzenia biedrzeńca mniejszego. Wszystkie składniki wymieszać dokładnie. Łyżkę mieszanki zalać 2 szklankami zimnej wody, gotować pod przykryciem na małym ogniu 30 minut, następnie odstawić na 15 minut i przecedzić. Całość pozostałego odwaru wypić w 3 porcjach w ciągu dnia.

Nadciśnienie
Nieleczone wysokie ciśnienie krwi prowadzi do wielu problemów zdrowotnych m.in.: do zawału mięśnia sercowego i udaru mózgu. Niebezpieczeństwo potęguje fakt, że często pozostajemy nieświadomi że mamy je zbyt wysokie. Szczególnie narażone na nadciśnienie są osoby prowadzące siedzący tryb życia, kobiety po klimakterium, osoby pracujące w stresujących warunkach, otyłe, z chorobami nerek, z cukrzycą oraz nałogowi palacze.

Mikstura na nadciśnienie
50ml soku z buraków, 50ml soku z marchwi, 50ml soku z chrzanu, 50ml miodu oraz sok z 1 cytryny. Sok z chrzanu uzyskuje się przez zalanie 200g miazgi chrzanowej 0,5l chłodnej przegotowanej wody i odstawienie na 36 godzin, następnie przecedzenie. Wszystkie składniki wymieszać. Mieszankę przyjmować 3 razy dziennie po 2 łyżki stołowe.

Nalewka regulująca ciśnienie
20g wyciągu z głogu, 10g wyciągu z owoców jemioły, 10g wyciągu z korzenia kozłka lekarskiego, 10g wyciągu z grzybienia białego. Połączyć wszystkie składniki i wstrząsnąć. Stosować 3-4 razy dziennie po 30-40 kropli. Nalewka znosi dodatkowo uczucie lęku i niepokoju.

Niedociśnienie
Może trwać  kilka dni i minąć bez śladu lecz może czasami dojść do jego utrwalenia, a wówczas stanowi wyraźną przeszkodę w codziennym funkcjonowaniu. Przy Niedociśnienie poleca się lekkostrawną dietę, głownie roślinne pokarmy z przewagą tłuszczów roślinnych. Z mięs tylko drób głównie pieczony, a kawa i mocna herbata tylko w pierwszej połowie dnia. Zaleca się także stosowanie codziennych letnich do zimnych obmywań ciała oraz codziennych kąpieli stóp.

Mieszanka ziołowa
20g tasznika, 20g ziela tymianku, 20g liści mięty pieprzowej, 20g ziela majeranku, 20g ziela żarnowca miotlastego. Wszystkie składniki wymieszać. Łyżkę mieszanki zalać szklanką wrzątku, odstawić na 15 minut pod przykryciem. Pić 4 razy dziennie po łyżce

Miażdżyca naczyń
To przewlekła choroba prowadząca do zmian zwyrodnieniowych, których następstwem jest stwardnienie i zwężenie światła tętnic. Odkładanie się złogów na ścianach tętnic daje początek zmianom prowadzącym do wytworzenia się blaszek miażdżycowych. Do czynników sprzyjających jej powstawaniu zalicza się złą dietę, niedobór witaminy C, otyłość, brak ruchu, nadciśnienie, długotrwały stres  palenie.

Mieszanka pomocna przy zaawansowanej miażdżycy
15g owoców dzikiej róży, 15g korzenia arcydzięgla, 10g zielonej szaroty błotnej, 10g liści brzozy, 10g liści mięty pieprzowej, 10g nasion marchwi ogrodowej, 10g rozdrobnionego cynamonu, 10g korzenia łopianu. Wszystkie składniki zmieszać, 2 łyżki mieszanki zalać szklanką wrzątku, ogrzewać na małym ogniu pod przykryciem przez 15 min. Następnie przecedzić, uzupełnić wrzącą wodą do objętości szklanki. Pić 3 razy dziennie po pół filiżanki.

Edyta Grzech
Centrum Naturoterapii ATYDE
www.naturoterapia.atyde.pl