Enzymy bołotowa - Centrum Naturoterapii ATYDE Znajdź nas na facebook!

Enzymy bołotowa

Dodano: 20.03.2020 12:40

Akademik Borys Bołotow to biolog, chemik, fizyk, który poświęcił ponad 40 lat życia na badania naukowe jego zrozumienie fizjologii człowieka i leczenia chorób to przełom w nauce. Możemy przypuszczać, że medycyna przyszłości będzie opierać się na tezach Bołotowa, jego teorii komórkowego odmładzania organizmu i leczenia chorób deformacyjnych.
Zalecenia Borysa Bołotowa są jasne, proste i łatwe do przestrzegania, każdy jest w stanie przygotować preparaty enzymatyczne i inne „lekarstwa” aby wyleczyć się z najczęstszych chorób.
Wiadomości, które tu przedstawiam pochodzą z jego książki pt: „Zdrowie człowieka w niezdrowym świecie”. Jest w niej wiele receptur, przepisów i sposobów leczenia różnych schorzeń. Opracowanie to łączy w niewiarygodny sposób medycynę ludową, doświadczenia znachorów i współczesnych uzdrowicieli z medycyną akademicką i matematycznymi dowodami potwierdzającymi działania jego metody uzdrawiania.
Pierwsza część książki poświęcona jest uniwersalnym zaleceniom zdrowego stylu życia. Druga część opisuje niekomórkowy model raka oparty na reakcjach z wolnymi rodnikami. Omówiony został mechanizm neutralizacji wolnych rodników, wpływ białek roślinnego pochodzenia na kształtowanie białek pochodzenia zwierzęcego i rolę zawierających siarkę aminokwasów i mukopolisacharydów. W trzeciej i czwartej części książki omówiono fizjologiczne aspekty uzdrowienia człowieka i społeczeństwa.
We wstępie książki możemy m.in. przeczytać: same metody, podobnie jak preparaty lecznicze, są nowe i przez nikogo wcześniej nie były proponowane. Podstawą polecanych preparatów są rośliny lecznicze, z których uzyskuje się lekarstwa nie metodą chemiczną, lecz drogą fermentacji mikroorganizmów. Opracowane przez autora środki lecznicze (enzymy, nalewki, herbaty, maści, odżywianie lecznicze, przyprawy smakowe i aromatyczne, a także słowa sugestii i działania) mogą leczyć nawet niewierzącego w uzdrowienie człowieka. W różnych enzymach autor odkrył występowanie kwaśnych peptydów białkowych, które są w stanie usunąć ból jak narkotyki, preparaty te nie wywołują jednak żadnego tłumiącego wpływu na układ nerwowy. Ponieważ enzymy zawierające peptydy i powstające w efekcie fermentacji kwasu mlekowego są całkowicie nieszkodliwe, mogą je stosować wszyscy. Wszystkie metody leczenia są bardzo łatwe i dostępne. Książka przeznaczona jest do praktycznego wykorzystania i do jej treści należy odnieść się ze szczególną uwagą. Najważniejszym celem książki jest pomoc człowiekowi w uzdrawianiu organizmu  w pewnym sensie odmłodzeniu. Książka przeznaczona jest do wykorzystania w każdym domu i każdej rodzinie, każdy może przekonać się na własnej skórze o działaniu  proponowanych preparatów. Celem książki jest  pomoc czytelnikowi w uzdrawianiu organizmu jako całości, jednak zawiera ona mnóstwo zaleceń dotyczących leczenia poszczególnych dolegliwości tego czy innego narządu czy układu. Proponowany przez autora system opracowany został na podstawie zasady uzdrawiania organizmu jako całości. Oparty jest na dogłębnej teorii matematycznej jasnej dla specjalistów- matematyków, lecz w pełni przystępnej również dla każdego człowieka.
Dużą uwagę poświęcono w książce kwestiom schorzeń ludzi narażonych na promieniowanie radioaktywne, zebrano w niej wiele zaleceń i przepisów w tym kierunku. W książce została wyłożona także autorska teoria leczenia raka a opracowane metody walki z nowotworami i przerzutami nadają się do zastosowania w każdym stadium choroby. Poruszono w niej wiele kwestii pokrewnych nauk (fizyki, chemii, biologii, medycyny i innych).

Enzymy Bołotowa – pod tym pojęciem twórca rozumie produkty czynności życiowych organizmów jednokomórkowych, dzieląc je na dwie przeciwstawne klasy, do których należą enzymy pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Enzymy pochodzenia zwierzęcego powstają z reguły na skutek zastosowania bakterii drożdżowych, a także bakterii pałeczek kwasu mlekowego. Bakterie drożdżowe pobierane są z jelit zwierząt roślinożernych.
Każdy może przygotować w warunkach domowych pożyteczne enzymy, oto jeden z przepisów:
Bierzemy 3 litry serwatki mlecznej, cukier do zakiszenia, szklankę suszonego lub świeżego, pokrojonego ziela glistnika. Ziele umieszczamy w woreczku z gazy i przy pomocy kamyka umieszczamy na dnie słoja. Jeśli serwatka mleczna podczas wytrącania się twarogu przegrzeje się , bakterie mleczne zginą. W takim przypadku do uzyskanej serwatki mlecznej należy dodać ok. 1 łyżeczki kwaśnej śmietany, najlepiej używać śmietany z koziego mleka. Potem należy mieszankę przechowywać w ciepłym, ciemnym miejscu. Słój przykryć tylko kilkoma warstwami gazy. W ciągu dwóch tygodni powstaną niezwykle silne osobniki kwasu mlekowego.
A produkty ich czynności życiowych mają zdolność do regeneracji i oczyszczania powierzchni na które natrafią. Nie tylko powierzchni skóry, lecz także powierzchnie w organizmie, włącznie  z ocznymi, gardłowymi, usznymi, płucnymi, wewnętrznymi powierzchniami całego układu pokarmowego.

Można stosować wiele innych enzymów z różnych roślin np.: z szczwołu, owoców kasztana, krwawnika i innych w zależności na co ma działać enzym.
Serdecznie zapraszam do lektury tej ciekawej książki, no i oczywiście do zapoznania się z recepturami i do przekonania się czy rzeczywiście działają.

Edyta Grzech
Centrum Naturoterapii ATYDE
www.naturoterapia.atyde.pl