Medycyna Tradycyjna - Kursy - Centrum Naturoterapii ATYDE Znajdź nas na facebook!

Kursy

« powrótMedycyna Tradycyjna

Medycyna Tradycyjna

11.05.2015 11:18 Zapraszam na kurs
MEDYCYNA TRADYCYJNA, LUDOWA
Medycyna ludowa to system działań leczniczych, przepisów, receptur sposobów i kuracji zachowany w ludowej tradycji, oparty na przekazach przechodzących z pokolenia na pokolenie, obejmujący wszelkie domowe sposoby postępowania w chorobie oraz zabezpieczania się przed nią.

Medycyna ludowa skupia w sobie wiedzę, wierzenia, cały  pogląd na świat oraz praktyczne działania aby zapewnić człowiekowi zdrowie. Dla jednych to stek bzdur i zabobonów dla innych cenna już zapominana wiedza i mądrość. Jeśli zaliczasz się do tych drugich to zapraszam ...
Sięgnij po wiedzę naszych prababć i nie tylko...

Na kursie przedstawię sposoby rozpoznawania, sposoby postępowania w przypadku różnych dolegliwości, receptury ziołolecznictwa, opisy ziół, wiadomości z zakresu medycyny chińskiej, wiadomości z zakresu medycyny ayurwedyjskiej (staroinduskiej) oraz różne kuracje oczyszczające, wspomagające, przedstawię holistyczną (całościową obejmującą aspekt ciała i ducha) interpretację wyników badań laboratoryjnych oraz przedstawię właściwości poszczególnych witamin i mikroelementów ważnych dla naszego zdrowia oraz poruszę tematykę duchowych przyczyn powstawania chorób, tak aby każdy mógł wziąć własne zdrowie w swoje ręce, aby mógł pomóc sobie sam, a przede wszystkim żeby mógł świadomie podejmować decyzje związane z własnym zdrowiem.

Naucz się stosować naturalne leki, poznaj sposoby, receptury, kuracje i metody ludowe, nauczysz się jak obserwować swoje ciało, jak rozpoznać sygnały wysyłane przez nasze ciało, naucz się interpretować wyniki badań laboratoryjnych naucz się pomagać sam sobie i swoim bliskim.

Kurs jako całość składa się z sześciu części:

  1. Obserwacja, rozpoznanie - co mi jest?
  2. Kuracje ludowe - domowe sposoby wspomagania zdrowia
  3. Ziołolecznictwo - receptury, przepisy, właściwości ziół
  4. Witaminy i minerały - co z czym i dlaczego
  5. Interpretacja wyników laboratoryjnych - czytaj między wierszami
  6. Duchowe przyczyny zachorowań


Ale jeśli chcesz każda część może być odrębnym kursem
KURS ( KURSY) DOSTĘPNY także W WERSJI WYSYŁKOWEJ

Na kurs (kursy) można umówić się indywidualnie w każdym terminie po wcześniejszym uzgodnieniu. Preferuję pracę indywidualną, staram się dostosować do potrzeb każdego z osobna. U mnie nie czeka się na termin czy zebranie grupy, zapewniam nocleg.

Masz pytania zadzwoń lub napisz