Niacyna czyli witamina B3 - Centrum Naturoterapii ATYDE Znajdź nas na facebook!

Niacyna czyli witamina B3

Niacyna czyli witamina B3 Dodano: 20.02.2019 14:45

Niacyna czyli witamina B3 składa się zaledwie z 14 atomów, ta drobna cząsteczka ma ogromny wpływ na zdrowie każdego z nas. Bierze udział w ponad 500 reakcjach zachodzących w naszym organizmie. Jeśli w organizmie zabraknie tej witaminy pojawią się rozmaite dolegliwości i schorzenia takie jak: nadwrażliwość nerwowa, stany apatii, bezsenność, bóle głowy i migreny, wrażliwe dziąsła, mdłości, biegunka, zmęczenie, osłabienie mięśni, choroby skórne, przebarwienia skóry, trądzik, przykry zapach z ust, owrzodzenia ust, ale także depresja, schizofrenia, migrena, choroby grzybicze i wiele innych.

Badania były prowadzone przez doktora Hoffera, który w swej 55-letniej praktyce lekarskiej i naukowej dowiódł szeregu przypadków wyleczenia depresji, choroby Parkinsona, shizofrenii, zaburzeń behawioralnych w tym ADHD, przy pomocy niacyny. Wykazał on także, że duże dawki niacyny skutecznie leczą zapalenie stawów, stwardnienie rozsiane a także chronią przed Alzheimerem oraz nowotworami. Okazało się również, że niacyna to niezawodny składnik terapii uzależnień i alkoholizmu.
Zdaniem doktora Hoffera i nie tylko niacyna powinna być stosowana w klinicznym leczeniu najróżniejszych przypadłości. Oto kilka przykładów:

 • niacyna wykazuje właściwości wydłużające życie i zapobiegające starzeniu się organizmu.
 • może zapobiegać występowaniu tzw. zespołu „chemo brain” (występujących po chemioterapii zaburzeń mózgu) charakteryzującego się skłonnością do zapominania, zagubieniem, brakiem koncentracji. W ten sam sposób chroni ona przed nowotworami wywołanymi radio i chemioterapią.
 • niacyna związana z chromem, połączona z ekstraktem pestek winogron wzmaga insulinowrażliwość, zmniejsza produkcję wolnych rodników i reguluje symptomy zaburzeń związanych ze starzeniem się, w tym sercowego zespołu X.
 • wielu poważnym reakcjom alergicznym można zapobiec eliminując z diety uczulające produkty oraz dostarczając niacyny, witaminy C oraz innych substancji odżywczych.
 • niacyna to najważniejszy, najbardziej niezawodny i niezwykle bezpieczny składnik terapii alkoholizmu.
 • pomaga uzależnionym uwolnić się od lęku, zmęczenia, przewlekłej depresji i innych dolegliwości fizycznych i psychicznych.
 • chorobie Alzheimera można zapobiegać przyjmując odpowiednie ilości określonych substancji odżywczych gdzie najskuteczniejszą okazuje się być niacyna w połączeniu z wit. C, wit. E, wit. D, dobrymi tłuszczami, wapniem, magnezem, selenem, cynkiem i innymi witaminami z grupy B.
 • niacyna  połączona ze środkami hamującymi drgawki wykazuje dodatkowe działanie przeciwdrgawkowe i może zapewnić pacjentom zmagającym się z konwulsjami większą kontrolą przy mniejszym stopniu sedacji (obniżenie aktywacji ośrodkowego układu nerwowego bez wyłączenia świadomości).
 • skutecznie obniża śmiertelność wśród chorych na raka chroniąc komórki i tkanki przed uszkodzeniami. Jednak jednym z ważniejszych odkryć jest fakt, iż pomaga ona obronić się przed nowotworami.
 • niacyna stanowi lepszą ochronę przed wywołującym raka promieniowaniem ultrafioletowym niż popularne kremy do opalania.
 • może korzystnie wpływać na osoby cierpiące na migreny i napadowe bóle głowy.
 • nowe badania potwierdzają, że wit. B3 (wraz z innymi witaminami), to klucz do skutecznej terapii stwardnienia rozsianego i innych chorób układu nerwowego.
 • niacynę z sukcesem stosowano w leczeniu kłębuszkowego zapalenia nerek – zadając tym samym kłam, że zapalenie nerek to nieuleczalna choroba.
 • może okazać się skuteczna w walce z łuszczycą i trądzikiem.

To tylko nieliczne przykłady terapii z zastosowaniem niacyny w leczeniu różnych schorzeń.
Jak bardzo niacyna jest niedoceniona w dzisiejszych czasach, jak bardzo zaniżona jest rekomendowana dawka dzienna możecie się Państwo dowiedzieć z książki pt.: „ Niacyna w leczeniu”. Szczerze zachęcam do tej lektury.                                                                                                                                 

Edyta Grzech
Centrum Naturoterapii ATYDE
www.naturoterapia.atyde.pl