Litoterapia - Centrum Naturoterapii ATYDE Znajdź nas na facebook!

Litoterapia

Kamienie szlachetne, półszlachetne a nawet zwykłe otoczaki czy kamienie polne wnoszą do naszego życia spokój, radość i harmonię. Przyciągają miłość, sukces, bogactwo, uzdrawiają, przynoszą szczęście, pomagają być pewnym siebie lub bardziej tolerancyjnym.

lito2.jpgNiektóre z nich mają ogromną wartość materialną, jak szmaragdy, rubiny czy szafiry. Inne nie przedstawiają wartości finansowej, lecz są niezastąpione w magii ochronnej czy w uleczaniu. Czasami wystarcza ozdobny drobiazg np. kolczyki, bransoletka czy wisiorek z danym kamieniem, by zapewnić sobie odpowiednią ochronę.

Uzdrawiającą moc kamieni odkryli ponad 3,5 tysiąca lat temu Egipcjanie, Chińczycy i Indianie. Naturalne kamienie służyły za ozdobę, stanowiły element wierzeń, rytuałów oraz używane były w celach leczniczych.

W pracy z kamieniami bardzo ważna jest intuicja oraz otwartość na ich oddziaływanie. Za pomocą kamieni i własnej mocy uzdrawiania, która jest w każdym z nas, możemy nieść spokój, harmonię duchową innym osobom, zwierzętom, roślinom oraz miejscom.

Używając odpowiednich kamieni możemy zmniejszyć ból głowy czy gardła, mieć spokojny, pokrzepiający sen, uspokoić się, dodać sił witalnych lub ochronić.

Przy pracy z kamieniami bardzo istotne jest ich oczyszczanie, ponieważ wiele z nich wchłania w siebie negatywną energię. Takie oczyszczenie nie jest trudne i można je wykonywać na kilka sposobów, w zależności od warunków.

Każdy kamień ma swoje indywidualne cechy i swoje specyficzne właściwości, przyjmuje i przechowuje wibracje a mnogość i różnorodność kamieni jest tak wielka, że warto poświęcić czas na zgłębianie wiedzy o nich.

lito3.jpgOto kilka propozycji kamieni wraz z ich właściwościami:

agat – zapewnia harmonię między ciałem, umysłem i duchem, usuwa niepokój i lęki, chroni na wszystkich poziomach, przyciąga szczęście

bursztyn – oczyszcza atmosferę, zapewnia ochronę stanu posiadania, pochłania negatywne energie, aktywizuje siły, uaktywnia poznanie wewnętrzne, pomocny w bólach głowy i migrenach, przeziębieniach i grypie, reumatyzmie oraz dolegliwościach układu krążenia,

fluoryt – ułatwia kontakt z podświadomością, sprzyja rozwojowi umysłu, pobudza intuicję i wyobraźnię, chroni podczas medytacji; kamień menadżerów i palaczy. Łagodzi stres, chroni płuca, wspomaga leczenie nowotworów płuc i wątroby.

hematyt – zwiększa radość życia, daje stałość i odwagę, chroni przed „złym okiem” i zawiścią; kamień sił witalnych. Oczyszcza krew, reguluje ciśnienie krwi, wspomaga leczenie anemii, kamień prawników, pomaga wygrywać procesy sądowe

jaspis – wyzwala głęboki spokój i odprężenie, oczyszcza, harmonizuje i chroni energię życiową, przynosi mądrość, zapewnia opiekę podczas egzaminów; kamień antystresowy, wzmacnia system odpornościowy, poprawia wzrok, słuch, wspomaga leczenie wątroby, śledziony i nerek.

litoterapiaKamienie posiadają cudowną moc, mogą zmienić życie każdego człowieka, mogą pomóc wydobyć to co w nim najlepsze, mogą wesprzeć w ryzykownych sytuacjach, są w stanie ochronić przed niebezpieczeństwem, wskażą właściwą drogę do odważnego i szlachetnego postępowania w stosunkach międzyludzkich. Otworzą drogę do rozwoju duchowego, sprawią, że w otoczeniu człowieka zapanuje spokojna, harmonijna atmosfera, wyleczą z fizycznych jak i duchowych chorób – warto więc poświęcić im uwagę i wkroczyć do ich królestwa.

Wykorzystuję kamienie w terapiach, dobieram je indywidualnie do potrzeb konkretnej osoby i wiem, że mają ogromną moc. Każdy, jeśli tylko się otworzy, jeśli będzie chciał, może się o tym przekonać i z niej korzystać - chętnie w tym pomogę.