Ziołolecznictwo - Centrum Naturoterapii ATYDE Znajdź nas na facebook!

Ziołolecznictwo

Ziołolecznictwo

Ziołolecznictwo (fitoterapia) – jest to dział medycyny i farmakologii zajmujący się wytwarzaniem leków ziołowych. Lekiem nazywamy każdy środek, który potrafi przywrócić utraconą przez chorobę równowagę organizmu.
Leki roślinne a więc ziołowe, to w zależności od poszczególnych gatunków, świeże bądź suszone części roślin. Najczęściej są nimi: korzenie, kłącza, całe części naziemne – ziela, liście, kwiaty, płatki, słupki, owoce, nasiona, kora i pączki.
Stosowane są one w profilaktyce i terapii chorób.

Odpowiednie i konsekwentne leczenie ziołami może pomóc pacjentowi zatrzymać rozwój przewlekłej choroby, wesprzeć system immunologiczny. Można przyjąć, że głównym celem ziołolecznictwa jest przede wszystkim profilaktyka oraz wspomaganie konwencjalnego leczenia.

Zioła mogą wspomóc nas w chorobie, mogą uśmierzyć ból, świetnie nadają się także w chorobach przewlekłych, ich działanie nie jest tak szybkie i „spektakularne" jak w przypadku leków syntetycznych ale za to długotrwałe i bez skutków ubocznych. Pocieszające jest to, że zioła pod różną postacią powracają do łask i coraz więcej osób korzysta z ich dobrodziejstw.

Pamiętać jednak należy, że choć zioła są wspaniałą alternatywą dla leków syntetycznych, należy je racjonalnie wdrażać, właściwie dobierać oraz odpowiednio dawkować – najlepiej zwrócić się o poradę w tym zakresie do odpowiedniej osoby.

Serdecznie zapraszam