Oczyszczanie nerek - Centrum Naturoterapii ATYDE Znajdź nas na facebook!

Oczyszczanie nerek

Oczyszczanie nerek

Nerki to delikatne, filtrujące krew organy, łatwo ulegające zatruciom z powodu odwodnienia, niewłaściwej diety, słabych procesów trawiennych, stresu oraz nieregularnego stylu życia. Główną przyczyną  zatorów w nerkach są kamienie nerkowe. Większość tłuszczu, kryształów, kamieni w nerkach jest jednak zbyt mała, by można je było wykryć za pomocą współczesnej diagnostyki. Nazywa się je uśpionymi kamieniami. Aby zapobiegać problemom z nerkami i związanymi z nimi chorobami najlepiej usunąć kamienie nerkowe, nim spowodują sytuację kryzysową.
Wymienione zioła zażywane codziennie przez 20-30 dni, mogą pomóc w rozpuszczeniu i usunięciu wszystkich rodzajów kamieni nerkowych, w tym:

 • Kamieni kwasu moczowego,
 • Kwasu szczawiowego,
 • Kamieni fosforanowych
 • Kamieni aminokwasowych

Podaję mieszankę ziół zalecanych przez Moritza.
W niektórych przypadkach (wiele kamieni) należy przeprowadzić takie oczyszczanie kilka razy w 6-tygodniowych odstępach

Zioła:

 • majeranek (28g)
 • koci pazur (28g)
 • korzeń żywokostu (28g)
 • nasiona kopru włoskiego (56g)
 • zioło cykorii (56g)
 • mącznica lekarska (56g)
 • korzeń hortensji (56g)
 • sadziec purpurowy (56g)
 • korzeń prawoślazu lekarskiego (56g)
 • zioło nawłoci (56g)


Należy dokładnie zmieszać wszystkie zioła w odpowiednich ilościach i włożyć do hermetycznego pojemnika.
Sposób wykonania:
Przed pójściem spać należy namoczyć 3 łyżki stołowe mieszanki ziół w 2 szklankach wody, przykryć i zostawić na noc. Rano doprowadzić miksturę do wrzenia, a potem ją odcedzić.
Przez cały dzień wypić 6-8 porcji mieszanki, pić po kilka łyków jednorazowo. Mikstura nie musi być gorąca ani ciepła, ale nie wolno jej schładzać w lodówce ani słodzić cukrem ani innym słodzikiem.
Po jedzeniu odczekać co najmniej godzinę, aby dopiero po tym wypić kolejną porcję mieszanki.
Silny zapach i ciemna barwa moczu podczas oczyszczania nerek wskazują na uwalnianie sporej ilości toksyn z nerek. Zazwyczaj jednak dochodzi do tego stopniowo wtedy nie pojawia się znacząca zmiana barwy czy konsystencji moczu.

UWAGA:
Podczas oczyszczania nerek można je wzmocnić poprzez picie dodatkowych ilości wody, przynajmniej 6 do 8 szklanek dziennie, aż do momentu gdy barwa moczu stanie się  ciemnożółta – wtedy należy zwiększyć ilość wypijanej wody.
Podczas oczyszczania nerek należy starać się unikać pożywienia pochodzenia zwierzęcego, mięsa, produktów nabiałowych (oprócz masła), ryb, jaj, a także picia herbaty, kawy, alkoholu, napojów gazowanych. Wystrzegać się należy także czekolady, produktów zawierających konserwanty, sztuczne słodziki, itp.

W przypadku przeprowadzania oczyszczania wątroby nerki oczyszcza się co 3-4 zabiegi. Oba oczyszczania można stosować jednocześnie tylko w dzień oczyszczania właściwego wątroby nie pijemy mieszanki ziół na nerki.

U osób z dużymi kamieniami można zastosować dodatkowo kurację sokiem cytrynowym (sposób niżej).

Inne sposoby na oczyszczanie nerek
Sposób 1.
Dobre efekty oczyszczenia nerek daje picie mieszanki soków z:

 • marchwi
 • selera
 • pietruszki

w proporcji 9:5:2
w ciągu dnia należy pić 3 – 4 razy po 1 szklanki mieszanki tych soków najlepiej przed jedzeniem. Czas trwania kuracji 2 tygodnie, za trzy miesiące znowu powtórzyć i tak 4 razy.

Sposób 2.
Jeśli ma Pani/Pan piasek lub kamienie można zastosować napar z owoców dzikiej róży.
Sposób: 2 łyżki stołowe owoców dzikiej róży zalać 250 ml wody i gotować na małym ogniu przez 15 minut, następnie ostudzić i przecedzić, pić 3 razy dziennie po 1/3 szklanki. Stosować przez 2 tygodnie, powtórzyć po 3 miesiącach.   

Sposób 3.
Bardzo skutecznym środkiem przy schorzeniach układu moczowo – płciowego i kamieniach w nerkach, szczególnie gdy w moczu znajduje się białko lub w nerkach jest infekcja) – jest czysty sok z pietruszki.
Sok ten jest jednym z najsilniej działających , należy go spożywać w ilości 30 – 50 g dziennie w czystej postaci.
Którykolwiek sposób by Pani/Pan wybrała należy przede wszystkim zmienić sposób odżywiania. Należy wyeliminować produkty zawierające duże ilości białka szczególnie: nabiał, wątroby (cielęce, drobiowe, itp.), smażone i wędzone mięso, słone ryby, buliony, rosoły mięsne, itp. Za to zwiększyć spożycie sałatek, surówek, owoców i codziennie pić świeżo wyciśnięte soki.
Szczególnie zaś unikać wszelkich słodyczy, ponieważ one zaburzają pracę i czynności nerek.