Regresja - Centrum Naturoterapii ATYDE Znajdź nas na facebook!

Regresja

Czym jest regresja?

Regresja jest mentalną podróżą w czasie do wcześniejszego okresu obecnego życia lub do tak zwanych poprzednich wcieleń ( regresja wiekowa, regresja karmiczna, regresja w poprzednie wcielenia). Ale aby się to dokonało wpierw powinniśmy poznać hipnozę i nauczyć się odczuwać stany z nią związane. Poznać jak to jest być wolnym od ograniczeń wynikających ze stereotypowego myślenia i działania.
Być wolnym to możliwość odkrywania wielu rzeczy, które możemy doświadczyć między innymi dzięki regresji. Możemy na przykład przenieść się do czasu, kiedy byliśmy małym dzieckiem, gdy czuliśmy się szczęśliwi i bezpieczni z powodu czegoś, co wydarzyło się dawno temu, a o czym również dawno temu już zapomnieliśmy.

Możesz mieć przekonanie, że nie odkryjesz w ten sposób niczego nowego (to taka ograniczająca postawa postrzegania świata), ale w tym odmiennym stanie szybko uświadomisz sobie jak bardzo się mylisz. W hipnozie raz jeszcze powracasz do wcześniejszego okresu, patrzysz na wszystko, tak jakby to było pierwszy raz.  Pomyśl, jak bardzo może to odnowić Twoje spojrzenie na wszystko.

Hipnoza to stan, w którym łatwiej przebiega proces uczenia się i najłatwiej pojawia się gotowość do zmiany. Do regresji wiekowej potrzebne jest oprócz hipnozy opanowanie technik relaksacyjnych i wizualizacyjnych, aby być w pełni przygotowanym, a wtedy regresja będzie dla Ciebie z pewnością bogatym przeżyciem.

Cofając się w poprzednie wcielenia poznasz siebie od razu nie zależnie od tego kim byłeś. Dzięki odpowiednim procedurom możesz spotkać osobę szczególnie dla Ciebie bliską (żonę, męża, dziecko, przyjaciela) możesz cofnąć się do życia, w którym znałeś tę osobę i odnaleźć z nią kontakt. Możesz zrozumieć także, dlaczego czujesz do kogoś szczególną niechęć, mimo iż tej osoby tak naprawdę nawet nie znasz. Możesz także cofnąć się w przeszłość do wcielenia, w którym nastąpiły szczególne wydarzenia bezpośrednio związane z obecnym życiem i dowiedzieć się dlaczego właśnie takie przeżycia mają wpływ na Twoje obecne życie. Możesz odnaleźć odpowiedzi na pytania i dawne problemy dotyczące Cię kiedyś, a mające swoje reperkusje w obecnym życiu. Pozwoli Ci to uzyskać większą wiedzę o sobie samym.

Być może słyszałeś opinię, że hipnoza jest niebezpieczna. Czy tak?
Otóż po odpowiednim „przeszkoleniu”, przestrzegając procedur  i trzymając się poleceń prowadzącego będąc w odmiennym stanie świadomości, gdy nastąpi jakaś wyjątkowa sytuacja Twój umysł zagwarantuje Tobie pełne bezpieczeństwo tworząc mocną barierę odgradzającą Ciebie od gwałtownych przeżyć. Będziesz zawsze czuł się bezpiecznie zdając sobie sprawę z tego, że ciałem jesteś tu i teraz. To tak jak przed ekranem w kinie możesz uczestniczyć w projekcji filmu, jak i w każdej chwili od niej się odciąć. A każde przeniesienie do teraźniejszości odbierzesz równie normalnie jak wyjście z kina. Przenosisz się od razu do  teraźniejszej rzeczywistości.

Dzięki regresji możemy zrozumieć, iż minione wydarzenia odcisnęły ślad w naszym życiu, ale nie one nas ukształtowały lecz nasz stosunek do nich.

Możesz powiedzieć: „ przecież nie można zmienić czegoś, co się już stało”. A jednak można, ponieważ nigdy nic nie wygląda tak, jak myślimy, że wygląda gdyż nie jest możliwe zapamiętanie wszystkiego w dokładny i obiektywny sposób. Zawsze patrzymy z „jakiejś” perspektywy, przez pryzmat „czegoś”. A to jak zostaliśmy kiedyś zaprogramowani oraz nasze przekonania zawsze koloryzują daną rzeczywistość.
Aby zmienić minione wydarzenie należy zmienić wspomnienia o nim. Dokonamy tego, zmieniając postawę wobec tego wydarzenia. Trzeba tylko cofnąć się w czasie i zmienić swój sposób myślenia. Za pomocą odpowiednich technik możemy porozmawiać z dawnym JA i pod kierunkiem obecnego JA dokonać wszystkich zaplanowanych zmian.

Stosując regresję hipnotyczną możemy doświadczyć bardzo bogatych wrażeń obfitujących w szczegóły przeżyć, znaleźć odpowiedzi na pytania i problemy.

Hipnoza i regresja nauczy Cię w pełni z powrotem cieszyć się życiem

Zapraszam na sesje regresji hipnotycznej.