Mineralna termoterapia - Centrum Naturoterapii ATYDE Znajdź nas na facebook!

Mineralna termoterapia

Mineralna termoterapia Dodano: 07.02.2024 13:15

MINERALNA TERMOTERAPIA - podczerwień i minerały
Certyfikaty: CE, ISO 9001:2008

Leczenie za pomocą ciepła jest jedną z najbogatszych dziedzin tradycyjnej medycyny chińskiej. Na leczeniu ciepłem opiera się moksoterapia oraz wiele innych powstających współcześnie metod. Ciepło dostarcza naszemu organizmowi energii, a także poprzez pobudzenie nim punktów akupunkturowych wpływa na przepływ Qi (chi) - energii życiowej przez meridiany.
Jedną z metod jego wykorzystywania w celach leczniczych, która łączy w sobie ugruntowaną przez wieki wiedzę dawnych cywilizacji ze współczesnymi odkryciami i nowoczesną techniką jest Lampa Mineralna TDP.

Używając lampę do ogrzewania obolałych miejsc możemy pozbyć się bólów mięśni i stawów wywołanych przez kontuzje lub zapalenia. Lampa mineralna stymuluje mikrokrążenie i metabolizm w nagrzewanym miejscu oraz wzmacnia system immunologiczny dzięki czemu pozwala pozbyć się bólu, zapalenia tkanki miękkiej, bólów pleców, artretyzmu czy tzw.: łokcia tenisisty.
Nagrzewanie lampą mineralną pozwala także zrelaksować i rozluźnić mięśnie oraz poprawić zakres ruchów, także zwalczyć bezsenność. Przyjemne ciepło, które emituje lampa pozwala zrelaksować się i nabrać energii. Pomoże także w osłabieniu, problemach z układem krążenia. Wzmacnia metabolizm, poprawia krążenie krwi i usunąć ból.
Przy zabiegach z lampą można się odprężyć i uspokoić, dlatego też doskonale sprawdza się w przypadkach lęków, nerwic i depresji.

Jak działa lampa mineralna?
Lampa generuje rodzaj fali termomagnetycznej, która penetruje leczony fragment ciała. Fala ta wytwarzana jest przez emiter promieni podczerwonych, które najpierw przenikają przez specjalną płytkę mineralną wbudowaną w lampę, nasycając się minerałami, a następnie przenikają w głąb ciała, wzdłuż punktów akupunkturowych i meridian.

Minerały
Płytka z czarnej gliny po nagrzaniu emituje fale elektromagnetyczne, które przenikają w głąb ciała. Płytka zawiera 33 minerały kluczowe dla naszego organizmu ,m.in: żelazo, selen, mangan, cynk, kobalt, miedź.

Podczerwień
Naświetlając ciało promieniami podczerwonymi rozgrzewamy je od wewnątrz, rozszerzamy naczynia krwionośne i poprawiamy krążenie. Naświetlanie pozwala pozbyć się toksyn z organizmu oraz znacznie poprawia samopoczucie.

Termoterapię stosujemy:
- przy bólach mięśni
- przy astmie
- przy bezsenności
- przy bólach menstruacyjnych
- przy chorobach tarczycy
- przy zapaleniach oskrzeli
- przy zapaleniach pęcherza
- przy dolegliwościach wątroby
- przy żylakach
- przy chorobach układu pokarmowego
- do złagodzenia bolesnych obrzęków
- do złagodzenia bólu mięśni, kości i stawów
- do rozluźnienia mięśni
- do poprawy mikrokrążenia krwi
- do dodania sobie energii w przypadku osłabienia i spadku energii
- do odprężenie i uspokojenia się
- do poprawy samopoczucia w przypadku lęków, nerwic i depresji
- do stosowania jej jako zamiennika moksy
- do łączenia jej z zabiegami akupunktury
- do łączenia jej z aromaterapią i zastosowaniem olejków eterycznych
- i w innych przypadkach

Przeciwwskazania:
Stosowania lampy TDP (lub innych lamp na podczerwień) powinny unikać:
• kobiety w ciąży,
• osoby z chorobami układu krążenia, w szczególności z chorobami serca,
• osoby poważnie chore, bardzo osłabione lub wyczerpane chorobą.